Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24322)

Ким Јонг-ун го тестира Трамп

Пјонгјанг соопшти дека ги запира нуклеарните проби и тестови на интерконтинентални балистички проектили, како и тоа дека ги затвора локациите за атомски проби. Сепак,...

Убиствата со „потпис на мафијата“ сè почести на Балканот

Нарачателите се подготвени да платат и повеќе од милион евра за нарачано убиство Професионалните убијци што дејствуваат на територијата на Балканот и Европа и извршуваат...

Ловџиски кучиња не бараат галење туку многу тренинг на терен

Изложбите се награда и признание за сиот мој труд вложен во одгледувањето на кучињата, вели Виктор Ѓоргиев Изложба е вид приредба на која се оценуваат...

Ливерпул – Рома романтика, Баерн – Реал кралска класика

Тоа се мешавина од дуели што треба да внесат свежа крв во ова елитно фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите, кое беше доста критикувано бидејќи...

Фудбалските мундијали – од едно фијаско до првокласен настан

На 52 дена до почетокот на 21-то Светско првенство во Русија, фудбалскиот свет веќе пулсира со мундијалот, со репрезентациите, со најголемите ѕвезди. Приказната за...

Три тима од Франција на фајналфорот во Келн?

ПСЖ го победи Киелце на гости со 35-28, Монпелје претходно ремизира на гости кај Фленсбург (28-28), а синоќа Нант играше дома со Скјерн, во...

Седум шаховски рекорди што го одушевија светот

На оваа необична листа се славни шахисти од минатото, како Боби Фишер и Михаил Таљ, но и од денешницата, како Магнус Карлсен и Сергеј...

Кирил Ристески – мечувалец со осум шампионски титули во поранешна Југославија

Ристески е еден од најтрофејните македонски спортисти во минатиот век, кој дури осум пати победуваше на првенствата на поранешната држава во меч и во...