2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 15:52

Ознака: дневен биланс

СЗО: Дневниот број на смртни случаи од ковид-19 во Европа е...

Дневниот број на смртни случаи од ковид-19 во Европа е 40% поголем од минатата недела, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). Портпаролката на СЗО, д-р Маргарет...