Ознака: дискотека

Пијана девојка нападнала полицаец и обезбедувач во скопска дискотека

Дваесет и четиригодишна девојка, која била под дејство на алкохол, нападнала член на обезбедувањето и полицаец во дискотека во Скопје. Според информациите од полицијата, вчера...

Нападот пред дискотека во Мелбурн не е поврзан со тероризам

Еден припадник на обезбедување е убиен, а три лица се повредени во оружен напад пред познат ноќен клуб во австралискиот град Мелбурн, соопшти полицијата. Двајца...

Оружен напад пред дискотека во Мелбурн

Четири лица се повредени и хоспитализирани, од кои двајца се во тешка состојба при оружен напад во близина на дискотека во австралискиот град Мелбурн,...

Приведени четворица кумановци кои фрлале шишиња во дискотека во Охрид

Секторот за внатрешни работи Охрид приведе и од слобода лиши четири лица - две машки и две женски од Куманово, кои ноќеска околу 3.30...

Гостин претепан во скопска дискотека – итно пренесен на Kлиникa

Во Секторот за внатрешни работи Скопје изутрина во 3.50 часот било пријавено дека во дискотека во село Марино бил претепан гостин од страна на...

Убиен сопственик на дискотека

Сопственикот на позната дискотека во Подгорица, Миодраг Крушчиќ, завчера попладне бил застрелан со повеќе истрели од непознато лице. Крушчиќ бил примен со повеќе прострелни...