-6.2 C
Skopje
24.1.2022 - 22:00

Ознака: директор

Зуди Енузи Кока е новиот в.д. директор на Комунална хигиена-Скопје

Зуди Енузи Кока е назначен за нов в.д. директор на ЈП Комунална Хигиена- Скопје. Како што информираат од Град Скопје, се работи за дипломиран правник...

Иван Илиевски нов в.д. директор на ЈСП

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, го назначи Иван Илиевски за в.д. директор на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) на местото на досегашниот директор...

Во Грција нападнале директор на училиште поради ковид-мерки

Единаесет лица се уапсени на северот на Грција, а се сомничат дека поради примена на ковид-мерки нападнале директор на училиште. Осомничените се членови на група,...

Игор Гулабоски е нов в.д. диркетор во „Водовод и канализација“ во...

Нов в.д директор на ЈКП „Водовод и канализација“ во Прилеп е Игор Гулабоски, инжинер технолог, со над 18 годишно работно искуство во приватна фирма...

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

Извршниот директор на компанијата „Модерна“, Стефан Бансел верува дека пандемијата на коронавирус ќе заврши за една година, бидејќи зголеменото производство на вакцини обезбедува глобални...

Ќе им помогнам на стартапите да ја валидираат вредноста на нивниот...

Акцелераторот УКИМ го објави повикот за акцелераторска програма (BAU APA2021) за поддршка на напредните стартапи и брзорастечките компании што се подготвени да го освојат...

Богоев потврди дека во СДСМ се разговарало тој да биде на...

Актуелниот градоначалник на општина Каропш, Стефан Богоев, потврди дека во СДСМ се разговарало тој да биде новиот директор на Царинската управа, но назначувањето е...

Стојанче Ангелов од вршител на должност стана директор на ЦУК

Владата на денешната 94 седница донесе одлуки во однос на повеќе кадровски решенија. Така, Стојанче Ангелов кој досега беше вршител на должност директор, го именува...

Сменет директорот на Националната библиотека „Свети Климент Охридски“

Директорот Фремзим Даути се разрешува од должноста директор на Националната установа Национална и универзитетска библиотека „Свети Климент Охридски“-Скопје, поради работа која не е во...

Симеон Мони Дамевски нов директор на фестивалот на филмска камера „Браќа...

На вчерашното Свечено Собрание на Друштвото на филмски работници, едногласно беше избран новиот директор на Меѓународниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, актерот Симеон...