Ознака: директор

Ексминистерот Горан Сугарески е нов директор на Царина

Ексминистерот Горан Сугарески е нов директор на Царинската управа, на местото на Ѓоко Танасоски кој на денешната седница на Владата е разрешен од оваа...

Бојан Лазаревски именуван за нов директор на Агенцијата за филм

Со Агенцијата за филм ќе раководи Бојан Лазаревски, реши Владата на денешната седница. Лазаревски беше член на Управниот одбор на Агенцијата за филм од 2017...

Директор на училиште организирал скапи екскурзии во Охрид

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И. А. (54) од с. Требиште, Гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Хари Локвенец нов директор на ЈП за железничка инфраструктура „Железници“

Владата ќе му препорача на Управниот одбор на Јавното претпријатие за железничка инфраструктура „Железници на Република Северна Македонија“ – Скопје за в.д. директор да...

Директорот на Македонска пошта, Ејуп Рустеми, ќе биде директор на ЈП...

Актуелниот директор на Македонска пошта, Ејуп Рустеми од ДУИ, ќе биде назначен за директор на ЈП„Државни патишта“, потврди денеска премиерот Зоран Заев. Рустеми во...

Директорот на либанската Царинска служба уапсен поради експлозијата во Бејрут

Директорот на либанската Царинска служба, Бадри Дахер, вчера беше и официјално уапсен откако беше сослушан за катастрофалната експлозија во Бејрут претходно овој месец, јави...

Разрешен директорот на ЈП „Улици и патишта“

Директорот на ЈП „Улици и патишта“ – Скопје, Сенад Смаиловиќ, е разрешен од функцијата. Информацијата за разрешувањето ја објави градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. - Почитувани,...

Директор на старски дом штитениците ги лечел со лекови за животни

Директорот на српскиот Завод за сместување на возрасни лица „Мали пчелички“ е уапсен под сомнение дека користел забранети супстанци за лечење на штитениците на...

Го фатиле за време на полициски час, се претставил како директор...

За време на полицискиот час синоќа,околу 21.20 часот, на тетовската улица Илинденска, полициски службеници дале знак за запирање на возилото „ренџ ровер“ со скопски...

Отпуштен извршниот директор на „Боинг“

„Боинг“ го отпушти извршниот директор на компанијата, Денис Миленбург, чекор кој според бордот директори бил неопходен за да се поврати довербата во фирмата. Функцијата извршен...

Watch High School DxD BorN (Dub) Episode 8 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven anime

Higurashi: When They Cry – Gou Episode 16 at website https://crunchyrollfree.com watch one piece online free crunchyroll