7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 22:14

Ознака: директорка

Кривична пријава за директорка на градинка во Македонска Каменица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против В. Ј. (52) од Македонска Каменица поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело...

Лукаревска веќе не е директорка на УЈП, ќе биде пратеник

По верифицирањето на мандатот за пратеник Сања Лукаревска, ја напушти функцијата директор на Упрвата за јавни приходи, а на нејзино место за в.д директор...

Контактите на заразената директорка чекаат ред за контролно тестирање

Над двесте лица кои се во изолација поради контакт со директорката на Клинката за дерматологија Нина (Цаца) Билјановска, која беше разрешена од функцијата, чекаат...

Филипче: Директорката на Клиниката за кожни болести е заразена со коронавирус

Директорката на Клиниката за кожни болести е заразена со коронавирус. Таа пред една недела се вратила од Италија и една недела одела на работа....

Цецилија Алемани директорка на 59. Биенале на уметноста во Венеција

Организирала низа изложби, соработувајќи со некои од највлијателните уметници на денешницата: Ел Анатсуи, Џон Балдесари, Пилида Барлоу, Карол Боув, Шила Хикс, Рашид Џонсон, Барбара...

Казна за директорката на МНТ поради прославата на „Шверцери“

На денешната седница на Владата е усвоена информацијата за настанот од 23 ноември годинава, кога во Македонскиот народен театар беше организирана прослава по повод...

Шилегов ја разреши директорката на гимназијата „Никола Карев“

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ја разреши директорката на гимназијата „Никола Карев“, Горица Илиовска, по објавената снимка каде таа на насобраните ученици во холот...

Кривична пријава за поранешна директорка на средно училиште во Скопје

Управата за финансиска полиција  поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против Е.А., поранешна директорка на средното училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје, за...

Директорка на скопска градинка сама си го продолжила мандатот за четири...

Единицата за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје против 65-годишна скопјанка, поради сомнение за сторено кривично...