Ознака: Директори

Филипче на состанок со директори од повеќе клиники

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска се сретна со директорите на повеќе клиники во Скопје, каде се отворени ковид центри, како и болницата ГОБ...

Владата препорача Садула Дураку и Нина Ангеловска да бидат во одборот...

Владата на денешната седница заклучи да му препорача на Собранието на акционерите на „Македонски телеком“ да ги отповика од должноста членовите на одборот на...

Царовска: Успешно течат онлајн предавањата и наставата со физичко присуство

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, вечерва одржа координативен онлајн состанок со околу 300 директори на основните и средните училишта. На состанокот се зборуваше...

Директорите на училиштата до 10 септември треба да достават барања за...

Министерката за образование Мила Царовска на денешната прес-конференција информираше дека на владина седница е усвоен планот за започнување на учебната 2020/2021 година, под посебни...

Отпуштени директорите на американските јавни медиуми

Сојузникот на американскиот претседател Доналд Трамп го смени целото раководство на американските јавни медиуми, како што се „Гласот на Америка“ и „Радио Слободна Европа“,...

Хелсиншки: Директори на средни училишта го попречуваат правото на мирен протест

Хелсиншкиот комитет за човекови права остро ги осудува обидите да се попречи уставно загарантираното право на мирен протест на средношколците. Oд таму известуваат дека Комитетот...

Васко Ковачевски нов директор на „ЕЛЕМ“

Владата на денешната седница, по предлогот за разрешување на околу 40 директори во јавните претпријатија, донесе одлуки и за препораки до Управни и надзорни...

МОН: Општина Гостивар незаконски разрешува и назначува директори на училишта

Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување и...

Општество на директори

Работа во константен страв. Страв од што? Од личноста што треба да биде визионер и вистински лидер, а тоа значи да не се става...

Како се местеле директори во МРТВ

Кој и зошто сакал предвремено да го „пензионира“ тогашниот шеф на државата Киро Глигоров, какви заканувачки пораки биле испраќани до него и до тогашниот...