10.5 C
Skopje
23.5.2019 - 5:12

Ознака: диплома

Штипјанец фалсификувал диплома

Штипјанец со иницијали Г.Д. (51) е осомничен дека со фалсификувана диплома напредувал на работното место, поради што полицијата му поднесе кривична пријава за сторено...