15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 13:54

Ознака: дипломатска активност

Лобирање надвор, но и средување на состојбите дома

Засилената дипломатска активност во странство, во пресрет на доделување на очекуваниот датум за преговори со ЕУ во октомври, нема да има голем ефект без...