1.8 C
Skopje
23.1.2022 - 13:36

Ознака: Динамо

Динамо и Порто се најпријатните изненадувања

Во однос на минатата сезона, сега меѓу 14-те најдобри се Динамо, Порто (двата со најголем успех досега во ЛШ), Целје, Алборг, Монпелје и Кил Романскиот...

Висла и Динамо се доближија до осминафиналето на ЛШ

Ракометарите на Спортинг не го искористија домашниот терен и загубија од Динамо (25-26) во првиот бараж-дуел за пласман во осминафиналната фаза од Лигата на...

Савехов – најмлад тим со најефикасна бековска линија во ЛШ

Германскиот вицепрвак првак Кил, романскиот првак Динамо и шпанскиот вицепрвак Бидасоа Ирун се единствените без пораз по шест кола во ракометната Лига на шампионите...

Часар постигна 16 гола од 19 шута во меч од ЛШ

Со завршувањето на репрезентативната недела на Европската ракометна федерација (ЕХФ) продолжуваат клупските обврски на тимовите во Лигата на шампионите (ЛШ), во кои сигурна и...

Фаворитите добија противници по мера

Бранителот на титулата, Ливерпул, повторно е во група со Наполи, а сезонава во ЛШ ќе играат и двајца македонски интернационалци, Елиф Елмас за Наполи...

Црвена звезда повторно во европската фудбалска елита

„Црвено- белите“ од Белград во плејофот го елиминираа Јанг бојс (1-1 и 2-1) и втора сезона по ред ќе играат во групната фаза натпревари...

Динамо и Црвена звезда на меч до групната фаза во ЛШ

Во Лигата на шампионите (ЛШ) се одиграа првите плејоф-натпревари за пласман во групната фаза натпревари. Двете екипи од просторите на поранешна СФР Југославија, загрепски Динамо...

Динамо по 49 години даде гол во нокаут-фаза!

Во Лига Европа (ЛЕ) се одиграа првите мечеви од шеснаесетфиналната рунда на кои фаворитите, со мали исклучоци, стигнаа до посакуваните резултати. Тимовите на македонските...

Домашни лидери – Динамо, Шахтер, Ајакс, Манчестер с., Челси…

Само три прволигашки фудбалски тимови дозволиле помалку од два директни шута на нивните домашни првенствени натпревари сезонава, покажа анализата на Фудбалската опсерваторија на Интернационалниот...