21 C
Skopje
23.10.2020 - 17:44

Ознака: димковски

Висок пласман за Димковски во Параќин

По девет кола тој освои 6,5 поени, со што го освои осмото место, а својот играчки рејтинг го зголеми за нови 22,2 рејтинг-поени Мајсторскиот кандидат...

Димковски: Со конкретни мерки создаваме услови за развој на лозарството

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска во Кавадарци присуствуваше на традиционалната манифестација Тиквешки гроздобер, со којашто официјално се означува почетокот на...

Николовски официјално ја предаде функцијата на новиот министер Димковски

Поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска официјално ја предаде функцијата на новиот министер Трајан Димковски. На прес-конференцијата Николовски посочи дека...