6 C
Skopje
15.11.2018 - 3:34

Ознака: димитров

Димитров: Помислата дека Груевски ќе бара спас во земја членка на...

Никола Груевски е тој кој што успеа да ја претвори Република Македонија во заробена држава за време на неговото владеење, како што беше посочено...

Димитров: Со Коѕијас направивме нешто што 27 години се сметаше за...

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров му посака усех на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, кој вчера поднесе оставка и вети посветеност...

Димитров: Разговорите за спорните моменти од историјата ќе бидат тензични, но...

Разговорите меѓу Бугарија и Македонија за спорните моменти од заедничката историја ќе бидат тензични, но очекуваме да постигнеме резултати, изјави професорот Ангел Димитров, кој...

Димитров: Собранието треба да реши дали ќе ја следи волјата на...

Собранието треба да реши дали ќе ја следи волјата на народот, изјави министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешната дебата „Билатералното на Балканот:...

Димитров од Струмица: Во демократија граѓаните зборуваат преку гласање

Народот зборува кога гласа. Демократијата значи гласање. И ако од 2005 година наваму велиме или велат референдум, референдум, референдум, еве го за неколку дена...

Димитров: Патот кон ЕУ и НАТО води преку договорот за името,...

Доволно созреавме како општество за да се соочиме со реалноста - патот кон ЕУ и НАТО води преку договорот со Грција за името, и...

Димитров: Од нас на 30 септември зависи нашата иднина и на...

Како ретко кога во историјата сега се зависи од нас за нашата иднина. По 27 години го најдовме патот до Европа и како Македонци...

Димитров се сретна со Дезир, преставник на ОБСЕ за слобода на...

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров се сретна со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите (ПСМ), Арлем Дезир. Министерот Димитров изрази...

Средба на Димитров со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ во...

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска се сретна со новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. Министерот...

Новиот руски амбасадор Баздникин му ги предаде акредитивите на Димитров

Вонредниот и ополномоштен амбасадор на Руската Федерација во Република Македонија, Сергеј Баздникин, денеска ги предаде копиите на акредитивните писма на министерот за надворешни работи...