14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:17

Ознака: Димитрис Јанакакис

Политичката волја за изнаоѓање решенија е европски начин на однесување

Претседателот на Владата Зоран Заев се сретна со Димитрис Јанакакис, амбасадор на Република Грција, кој го завршува својот мандат во нашата држава. Премиерот Заев се...

Османи – Јанакакис: Грција продолжува да биде активен лобист за членството...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со грчкиот амбасадор, Димитрис Јанакакис. Како што соопштија од МНР, на средбата, соговорниците ги разгледале сите аспекти...

Димитрис Јанакакис прв грчки амбасадор во Македонија

Претседателот, Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма од страна на Димитрис Јанакакис, вонреден и ополномоштен амбасадор на Грција во Македонија. Како што соопштија од...

Амбасадорот Јанакакис прозборе македонски

Канцеларијата за врски на Република Грција во нашата земја, која во согласност со Преспанскиот договор наскоро треба да прерасне во амбасада, вчера го одбележа...