10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 15:54

Ознака: димитрис куфодинас

Уапсен еден од анархистите кои го вандализираа грчкиот парламент

Грчката полиција соопшти дека 36-годишeн маж е приведен на испитување по нападот на анархистичката група „Рувиконас“ (Рубикон) врз зградата на парламентот во Атина, пренесе...

Куфодинас преку Рубикон од зад решетки ја тероризира американската амбасада во...

Анархистичката група Рубикон ја вандализираше американската амбасада во Атина по вторпат во изминатите неколку месеци, овојпат поради одбивањето на грчкото обвинителство да му овозможи...