23.8 C
Skopje
16.9.2021 - 23:49

Ознака: дилер

Во гостилница во Арачиново уапсен меѓународен наркодилер кој побегнал од затвор

Во акција во угостителски објект во скопско Арачиново, утрово околу 6.45 часот, бил уапсен 43-годишен арачиновец кој бил осуден за меѓународна недозволена трговија со...

Амфетамин и марихуана пронајдени кај дилер што бил во куќен притвор

Во скопската населба Карпош, во попладневните часови на 5 јуни, полицајци од секторот за недозволена трговија со дрога заплениле амфетамин и марихуана. Како што информираат...

Приведен дилер на дрога од Радовиш

Синоќа во 19.10 часот на бул.Александар Македонски во Радовиш е уапсен 28-годишен жител на Радовиш, кај кого при претрес била најдена дрога. - Кај К.Ј.(28)...

Приведен дилер на хероин во Кичево

Полицијата приведе 39-годишен дилер на хероин во Кичево. Според информациите на МВР, денеска во 15:30 часот на ул. Нико Пушоски во Кичево полициски службеници го...

Приведен дилер од Табановце

Полицијата привела 36-годишен жител на село Табановце, кај кого била пронајдена дрога. - Денеска полициски службеници од СВР Куманово го лишија од слобода Б.Ј.(36) од...

Приведен дилер од Арачиново за доиздржување казна затвор

На 4.4.2021 во 4.30 часот од полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, по судска наредба, бил приведен Б.Р.(45) од с.Арачиново,...

Италијанската полиција фати баран мафијаш благодарение на емисии за готвење

Италијанската полиција успеа да го пронајде бараниот член на мафијашката организација „Ндрангета“, а во тоа им помогнаа и емисиите за готвење. Потрагата по дилер на...

Приведен дилер на хероин од Кичево

Четириесет и две годишен Кичевец бил приведен откако кај него бил пронајден хероин, информираат од министерството за внатрешни работи. - Попладнево околу 17 часот, по...

Куќен притвор за дилер на ЛСД од Кисела Вода

Скопското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против 23-годишник од Скопје за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Истрага против дилерот кој снабдил дрога за забавата во станот во...

Скопското Основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишник од Скопје за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет...