Ознака: ДИК

Новите членови на ДИК дадоа свечена изјава во Собранието

Новите членови на Државната изборна комисија дадоа свечена изјава пред претседателот на Собранието, Талат Џафери. Нови членови на највисокото изборно тело во државата, кои беа...

Собранието го избра новиот состав на ДИК

Собранието го избра новиот состав на Државната изборна комисија (ДИК) со 95 гласа „за“ на денешната седница. Александар Даштевски е избран за претседател на ДИК,...

Изгласан предлог-составот на ДИК

Предлог-одлуката за избор на претседател, потпретседател и членови на Државната изборна комисија (ДИК) е изгласана со девет гласа „за“ од страна на Собраниската Комисија...

Собранието го бира новиот состав на ДИК

Изборот на членови на Државната изборна комисија (ДИК) е една од точките на дневниот ред на пленарната собраниска седница закажана за денес. Седницата беше закажана...

Насер Зибери е кандидат за народен правобранител

Насер Зибери со седум гласа „за“ е утврден за предлог-кандидат за народен правобранител, на предлог на ДУИ, додека Собраниската Комисија за прашања на изборите...

ВМРО-ДПМНЕ го предлага Даштевски за претседател на ДИК

Александар Даштевски е новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Државната изборна комисија, потврди портпаролот на партијата, Наум Стоилковски. - Со одлука на последниот Извршен...

Заврши гласањето на затвореници, болни и изнемоштени во Штип

Државната изборна комисија соопшти дека во текот на денешниот ден за Предвремените избори за Градоначалник на општина Штип и Пласница, своето право на глас...

Пет лица под истрага за спроведените јавни набавки во ДИК

Против четворица членови на Државната изборна комисија (ДИК) и еден управител и сопственик на правно лице, Обвинителството донесе Наредба за спроведување на истражна постапка,...

Кекеновски поднесе жалба по отфрлањето на неговата пријава против ДИК

Јове Кекеновски, лидерот на партијата ФРОДЕМ, дел од коалицијата „Никогаш Северна – Само Македонија“ денеска поднесе жалба против решението на Основниот јавен обвинител во...

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава на Кекеновски против членовите на ДИК

Основното јавно обвинителство Скопје ја отфрли кривичната пријава поднесена од Јове Кекеновски против претседателот и членовите на Државната изборна комисија за кривичните дела –...

My Hero Academia 2 (https://animeflix.nl/m/VPkM) Episode 25 at website https://animeflix.nl. See more mob psycho 100 animeflix

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) Episode 2 at website https://animeplanet.cc fruits basket anime planet