Ознака: дизел

Поевтинуваат дизелот и бензините

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 2,67 % во однос...

Дизелот поевтини, бензините поскапеа

Со последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари за литар,...

Поскапуваат бензините и дизелот

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат половина, односно еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот „евросупер БС-98“ се...

Бензинот БС-95 поевтини, дизелот поскапи за половина денар

Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ се намали за 0,50 денари за литар, со што овој тип бензин од денеска...

Дизелот поскапува за половина денар

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за половина денар, додека цените на бензините остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР...

Бензините поевтинуваат за три денари, дизелот за два

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за три денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два денара, соопшти Регулаторната комисија за...

Дизелот поскапува, цените на бензините остануваат исти

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за половина денар, а цените на бензините остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР...

Поскапуваат бензините и дизелот

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за денар, односно за 1,5 денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-95 се...

Амстердам ќе ги забрани автомобилите кои користат бензин и дизел

Автомобилите и мотоциклите кои користат бензин или дизел ќе бидат забранети за возење во Амстердам до 2030 година. Градскиот совет планира да ја воведе...

Поскапуваат горивата во Македонија

Бензините, од ноќеска на полноќ, поскапуваат за два денара, а за денар дизелот и екстра лесното масло за домаќинства, одлучи денеска Регулаторната комисија за...