-1.2 C
Skopje
16.1.2022 - 10:24

Ознака: диети

Најпребаруваните диети на интернет во 2021 година

Крајот на годината е време за донесување многу одлуки. Многу луѓе одлучуваат да започнат диета и режим на слабеење веднаш по празниците. Доколку сте...

Седум диети што се лоши за вас

Диетите се најбараната стока, во ова време кога сите сакаме да изгледаме одлично и во топ-форма, особено за летниот одмор... Покрај тоа што се...

Само лекари да определуваат диети

Сегашните модерни режими на исхрана, кои се препорачуваат во јавноста, предизвикуваат и различни ефекти кај луѓето, предупредуваат експертите во Бугарија Министерството за здравство на Бугарија...