2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 16:09

Ознака: диего марадона

Поминаа 33 години од „божјата рака“ на Марадона

На денешен ден пред 33 години се одигра четвртфиналниот меч на Светското првенство во Мексико меѓу Аргентина и Англија, на кој Аргентинците победија со...

Документарецот за Марадона ја налути фудбалската легенда

Плакатите што го најавуваа двочасовниот документарец за Диего Марадона, кој премиерно беше прикажан на Канскиот филмски фестивал, го налутија славниот фудбалер. Причината беше тоа...

Марадона му порача на Меси да не се враќа во аргентинската...

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона „му упати совет“ на Лионел Меси да не се враќа во репрезентацијата на Аргентина, бидејќи притисокот на јавноста врз...