1.8 C
Skopje
23.1.2022 - 12:46

Ознака: диего марадона

Сребреното „порше 911“ на Марадона се продава на аукција

Автомобилот „Порше 911“ на аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона е на аукциска продажба преку интернет до 10 март, со почетна цена од 200...

Уште тројца под истрага за смртта на Марадона

Уште тројца луѓе се наоѓаат под истрага на аргентинското обвинителство, поради смртта на Диего Марадона. Фудбалската икона на Аргентина, почина од срцев удар на...

Докторот го фалсификувал потписот на Марадона

Истрагата за смртта на Диего Марадона докажала дека неговиот доктор, Леополдо Луке, ги фалсификувал потписите во клучните медицински документи. Марадона почина во ноември минатата...

Неапол планира отворање на музеј и поставување на статуи во чест...

Локалните власти на Неапол најавуваат изградба на голем музеј во чест на Диего Марадона. Во италијанскиот град ќе бидат поставени и статуи, а ќе...

Аутопсијата на Марадона не покажа траги од алкохол и дрога

Јанина Марадона, една од ќерките на Диего Марадона, влезе во остар напад на критичарите, откако аутопсијата на телото на фудбалската легенда покажа дека во...

Телото на Марадона мора да биде сочувано за идни случаи за...

Аргентинскиот суд одлучи дека телото на легендарниот Диего Марадона мора да биде сочувано за да се дозволи ДНК-анализа за сите негови случаи за одредување...

Човекот со највредниот дрес на Марадона не го дава ниту за...

Поранешниот англиски репрезентативец Стив Хоџ, човекот што се смени со дресовите со Диего Марадона по славното четврт-финале на Светското првенство во 1986 година, вели...

Стадионот „Сан Паоло“ се преименува во „Диего Армандо Марадона“

Општината Неапол и официјално потврди дека стадионот „Сан Паоло“ од денеска ќе го носи името на Диего Армандо Марадона, откако веднаш по неговата смрт...

Пеле со емотивно проштално писмо до Марадона: Диего, те сакам!

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, Пеле напиша емотивно писмо до Диего Армандо Марадона, седум дена по неговата смрт со кратка и јасна порака:...

Дресот „Божјата рака“ на Марадона може да достигне цена од два...

Дресот „Божјата рака“ што го носел Диего Марадона кога го постигнал славниот гол на мечот против Англија на СП 1986 во Мексико може да...