Ознака: Диего Армандо Марадона

Марадона не им оставил ништо на ќерките и на поранешната сопруга

Диего Армандо Марадона ги изоставил поранешната сопруга и ќерките од тестаментот, додека „Ла Република“ пренесува дека познатиот фудбалер има дури 11 непризнати деца. Марадона почина...

Ќерката на Марадона во солзи по емотивната посвета од Бока јуниорс

Далма Марадона, ќерката на Диего Армандо Марадона, не можеше да ги скрие солзите кога фудбалерите на Бока јуниорс му оддадоа почит на татко ѝ...

Почина Диего Марадона

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона (60) почина од срцев удар во родната земја, јавуваат тамошните медиуми. Легендарниот фудбалер починал во својот дом, во...

Марадона: Возбуден сум пред новиот ангажман во Мексико

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона изјави дека е возбуден по неговото назначување за тренер на мексиканскиот второлигаш Дорадос де Синалоа. Марадона утре ќе допатува...