Ознака: дидие рејндерс

Маричиќ: Сите реформи ќе бидат реализирани во блиска координација со ЕУ

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска преку видеоконференциска врска ја оствари првата официјална средба со еврокомесарот за правда Дидие Рејндерс, на која дискутираа за...

Дидие Рејндерс назначен за европски комесар од Белгија

Досегашниот министер за надворешни работи на Белгија, Дидие Рејндерс е назначен за европски комесар од оваа земја. Според процедурата, комесарите треба прво да бидат...