Ознака: дидие раул

Одметникот во борбата против ковид-19 го разгори историското ривалство

Кога францускиот премиер Жан Кастекс во четвртокот држеше прес-конференција во Париз, за да ги објави новите мерки за носење заштитни маски, во Марсеј се...

Kонтроверзниот француски доктор стана одметник во борбата против коронавирусот

Дидие Раул се залага за употребата на лекот против маларија во лекувањето од ковид-19, поради што се најде во судир со јавните здравствени власти Авторки:...