Ознака: дигитални такси

Макрон: Одличен разговор со Трамп за дигиталните такси

Францускиот претседател, Емануел Макрон, денеска објави дека имал одличен разговор со американскиот претседател, Доналд Трамп, за дигиталните такси, со порака дека двете држави ќе...