13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 6:23

Ознака: диво

Колонија со ретки орхидеи диво изникна во Лондон

Колонија со ретки орхидеи е пронајдена во една градина на покривот на банка во центарот на Лондон. Ова е првпат оваа орхидеја да се...