Ознака: „Диво насеље“

ОЈО Куманово ја истражува вооружената престрелка во „Диво насеље“

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи, извршија увид на лице место во Куманово...