Ознака: „Диво насеље“

Спасовски: Нарачателите на „Диво насеље“ имале подмолна намера, но победи присебноста...

Сигурен сум дека нарачателите имале подмолна намера, но присебноста на граѓаните не им дозволи да ја остварат, напиша премиерот Оливер Спасовски на социјалните мрежи,...

Обвинет во „Диво Насеље“ ѝ пратил материјали за „Монструм“ на Фетаи

Обвинетиот во случајот „Диво Насеље“ Шефчет Халачи, во јуни годинава на обвинителката Фатиме Фетаи ѝ испратил прислушувани материјали поврзани со случајот „Монструм”. Халачи ја контактирал...

Апелација ги потврди доживотните затворски казни за „Диво Насеље“

Апелацискиот суд - Скопје ги одби жалбите на обвинетите во предметот „Диво Насеље“ и во целост ја потврди првостепената пресуда за случајот со терористичките...

Апелацискиот суд ги потврди доживотните затворски казни за „Диво Насеље“

Апелацискиот суд Скопје ги одби жалбите на обвинетите во предметот „Диво Насеље“ и во целост ја потврди првостепената пресуда за случајот со терористичките напади...

Адвокатите се појавија во отсуство на обвинетите на јавната седница за...

Aдвокатите на обвинетите за Диво Насеље денеска се појавија пред кривичниот совет на Апелацискиот суд кој им дозволи да ги истакнат сите жалбени наводи,...

Осудените за „Диво Насеље“ направија хаос во Апелација

Тензична атмосфера на денешната јавна седница на Апелацискиот суд во Скопје за случајот „Диво Насеље“. На почетокот од седницата осудените побараа меѓународна истрага и...

Апелација ќе решава по жалбите на осудените за „Диво Насеље“

Апелацискиот суд денеска и утре Скопје ќе решава по жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во кумановско Диво Насеље. Основниот суд Скопје 1...

Меморијална велосипедска тура за загинатите полицајци во ,,Диво насеље”

По повод годишнината од трагичните настани во кумановско „Диво насеље“, утре ќе се одржи традиционалната меморијална велосипедска тура „Почесен круг со велосипеди во чест...

Со албански знамиња и транспаренти побарана правда за осудените во „Диво...

Со албански знамиња, транспаренти и националистички песни се одржа протестот на кои се бараше правда за осудените лица за терористичкиот акт во Диво Насеље...

Се навршуваат четири години од оружената престрелка во Диво Насеље

И по четири години настаните во Диво Насеље, кога во престрелка со терористичка група загинаа осум припадници на полицијата, а 37 беа ранети, во...