Ознака: Дивоградба

Започна уредувањето на плажите во Охрид, по уривањето на дивите објекти

Екипи на општинските јавни претпријатија во координација со Општина Охрид од денес ќе започнат со активности за уредување на крајбрежниот простор на Охридското Езеро,...

Инспекторите на терен, се урива нелегално изградениот ѕид во „Градиште“

Започнаа активностите за отстранување на нелегално изградениот ѕид во авто-кампот „Градиште“. Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиев на Фејсбук објави дека градежен, комунален инспектор и инспектор...

Антикорупциска бара Владата да ги урива дивоградбите во Охрид и Струга

Државната комисија за спречување на корупција ќе побара од Владата да ги преземе сите активности за да ги одземе ингеренциите на Општина Охрид, Општина...

Таравари им даде рок на инвеститорите за сами да ги урнат...

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, на инвеститорите им даде рок од една недела самите да реагираат по однос на отстапувања од планот при изградба...

Приведени градежници што работеле на дивоградба во Охрид

Охридската полиција вчера привела тројца градежни работници затечени како работат на градилиште што претходно било запечатено и означено како бесправна градба, објави Макфакс. - Вчера,...

Охрид доби рок од УНЕСКО за справување со дивоградбите

Охрид и Македонија имаат рок до февруари в година, за да ги спроведат препораките за заштита на природните богатства, одлучи УНЕСКО на 43-та сесија...

Отстранета дивоградба на скопското Кале

Овластен градежен инспектор, со техничка механизација, вчера ја отстрани дивоградбата која незаконски се издигна во близина на скопската тврдина Кале, соопштија денеска од општина...

Затворено незаконско градилиште на Кале

Овластен градежен инспектор на општина Центар со полициска придружба денеска затвори нелегално градилиште во населбата Кале, откако во текот на вчерашниот ден донесе решение...

Рушење на дивоградбите предизвик за Тетово и Гостивар

Рушење ѕид на локација предвидена за улица во населбата Питарница од општина Гостивар беше објавено како почеток на борба против дивоградбите. Градоначалникот Арбен Таравари...

Нови 762 дивоградби во Македонија минатата година

На територијата на Македонија минатата година се регистрирани 762 бесправно изградени објекти, објави денеска Државниот завод за статистика. Според видот на објектот, бесправно се изградени...

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi (https://crunchyrollfree.com/m/MlNV) Episode Full at Crunchyroll free crunchyroll account 2020

My Hero Academia 2 (https://animefreak.ws/m/e8Lv) Episode 25 at AnimeFreak anime freaks anime