19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 9:16

Ознака: диви трки

Санкционирани 10 диви тркачи на скопската обиколница

Десетмина диви тркачи со мотори се санционирани за време на акциска контрола на полицијата која била спроведена вчера на скопската обиколница. Од нив двајца моторциклисти...

Полицијата ја продолжува борбата против „дивите тркачи“ на скопските улици

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје...

Приведени возачи на мотори, кои синоќа се тркале низ скопските улици

Полицијата синоќа спроведе акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат „диви трки“ на подрачјето на Скопје. Притоа санкционирани се осум возачи на...

Санкционирани возачи кои организираат и учествуваат во диви трки во Скопје

Полицијата вчера од 14 часот до полноќ спроведе акциска контрола на подрачјето на Скопје со цел откривање и санкционирање на возачите кои организираат и...

МВР на терен, акција против учесниците во диви трки

При акциска контрола на МВР за откривање и санкционирање на возачи кои организираат и учествуваат во диви трки, ноќеска на подрачјето на СВР Скопје...

Задржани 13 мотори на учесници во диви трки

Во акциска контрола за откривање возачи кои организираат и учествуваат во диви трки ноќеска во Скопје полицијата задржала 13 мотоцикли кои ќе бидат упатени...

Полицијата во акција за спречување на диви трки низ улиците на...

При акциска контрола на МВР за откривање и санкционирање на возачи кои организираат и учествуваат во диви трки, вчера на подрачјето на СВР Скопје...

Полицијата синоќа спречи диви трки со мотори – еден приведен и...

Едно лице е приведено поради сомнение за сторено кривично дело, а вкупно 135 мерки за сторени сообраќајни прекршоци се преземени од страна на Министерството...

Акција на МВР за спречување диви трки во Скопје

Сообраќајната полиција за помалку од три часа синоќа при спроведување мерки и активности за спречување на организирање и учество на диви трки регистрирала 21 прекршок и...

Бесни мотори на диви трки во Скопје- казнети учесниците

При спроведување мерки и активности за спречување на организирање и учество на диви трки синоќа за помалку од три часа се регистрирани 15 прекршоци и...