-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 22:00

Ознака: диви депонии

40 тони отпад исчистени од депониите кај Теферич

Исчистени се трите големи диви депонии кај Теферич. Градоначалникот Ѓорѓиевски изврши увид во работата на сезонските работници ангажирани од општина Кисела Вода и службите на...

Исчистени неколку диви депонии во Скопје

Во текот нa денешниот ден, екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје отстранија неколку диви депонии лоцирани во скопските општини Чаир, Бутел, Ѓорче Петров и Аеродром. -...

Опасен отпад бил складиран на диви депонии надвор од ОХИС

Во истражувањето што го спроведе нашиот весник се дојде до изненадувачки, но истовремено и вознемирувачки сознанија за тоа како со децении се депонирал опасниот...

Скопјани се жалат на комуналниот неред

Жителите на општината Гази Баба се жалат на расфрлано ѓубре, диви депонии, кучиња скитници, паркирање на јавни површини. Неодамна излегоа на протест за почист...

Се чистат диви депонии и училишни дворови во Ѓорче Петров

Екипи на јавното претпријатие „Комунална хигиена“ започнаа акција за генерално чистење на општината Ѓорче Петров. Комуналните екипи вчера расчистуваа неколку големи диви депонии лоцирани...

Акција за чистење на дивите депонии во Аеродром

Општината Аеродром продолжува со чистењето на дивите депонии на својата територија и е во тек акцијата за чистење на ѓубриштето спроти Американскиот колеџ. Надлежните...

Во Аеродром се чистат диви депонии

Општина Аеродром, во соработка со ЈП „Комунална хигиена“, реализира голема акција за чистење на дивите депонии на повеќе локации низ општината. Исчистени се депониите...

Исчистени 300 кубни метри отпад од диви депонии на Јадранската магистрала

Исчистени се приближно 300 кубни метри отпад од диви депонии на потегот од булеварот „Словенија“ кон Момин поток во рамки на седумдневната акција што...

Се чистат големите диви депонии во Струмица

Општина Струмица и ЈПКД „Комуналец“ денеска почнаа заедничка акција за чистење на големи диви депонии. Според информации од комуналното претпријатие се очекува да се соберат...