31.2 C
Skopje
17.9.2019 - 15:20

Ознака: Дивизија Чемпионшип

Дивизија Чемпионшип – напор, возбуда, профитабилност

Втората лига по ранг во Англија е една од најнапорните во светот во која играат 24 тима. За место во плејофот конкурираат екипите од...