10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:11

Ознака: дива трка

Полицијата растури дива трка со автомобили на автопатот Скопје – Тетово

Тетовската полиција, синоќа, во периодот од 00.30 до 1.30 часот, презела акција по претходно добиени информации дека на автопатот Скопје – Тетово, односно од...

Полицијата во „лов“ на моторџиите кои учествуваат во диви трки по...

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје...