12.8 C
Skopje
23.9.2021 - 10:07

Ознака: дејвид гир

Мицкоски пред евроамбасадорот Гир го презентираше концептот „Македонија за сите луѓе“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар Тимчо Муцунски остварија средба со евроамбасадорот во Македонија, Дејвид Гир. Од опозициската партија соопштија дека на...

Гир: Се надевам дека и понатаму ќе ја негуваме вечерта на...

„Бах во етерот“ беше насловена Вечерта на Европската унија што се одржа синоќа на фестивалот „Охридско лето“. Во акустичниот амбиент на црквата „Света Софија“,...

Димитров: Сè потешко станува да им зборувам на граѓаните за европска...

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ветувањето од ЕУ: Да се...

Евроамбасадорот Гир го поддржа уривањето на дивоградбите во Охрид

Амбасадорот на ЕУ во земјата, Дејвид Гир, порача дека нема место за дивоградбите на крајбрежјето на Охридското Езеро и треба да се отстранат. - Уникатното...

Никола Димитров: Европа да си го одржи зборот

По повод 9 Мај, Денот на Европа, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и шефот на Делегацијата на Европската Унија...

Во претседавањето со ЦЕФТА приоритет ќе биде отстранување на пречките во...

Министерот за економија Крешник Бектеши и амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Дејвид Гир ги презентираа приоритетите на Македонија со претседавањето на Централноевропскиот договор...

Мицевски се сретна со евроамбасадорот Гир

Денеска во Собранието координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, се сретна со претставникот на делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, амбасадорот...

Целосната интеграција на Западен Балкан во ЕУ е гаранција за стабилност

Пендаровски до Гир Претседателот Стево Пендаровски го прими шефот на делегацијата на Европската Унија во Македонија, амбасадорот Дејвид Гир. На средбата беа разменети мислења и информации...

Мицкоски до Гир: Власта навидум се залага за борба против корупцијата,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски остварил средба со претставникот на ЕУ во Македонија, амбасадорот Дејвид Гир, информираат од опозициската...

Ахмети – Дејвид Гир: Заслужуваме почеток на преговори

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир. Како што соопштија од ДУИ, Ахмети му кажал...