6.5 C
Skopje
10.12.2019 - 19:13

Ознака: дејвид бекам

Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН, се сретна...

Единаесетгодишниот Јане Велковски, кој е застапник за деца со попреченост од Македонија, денеска ќе зборува на годишниот Светски ден на детето, во Обединетите нации...

Кавани го одбил Бекам, останува во Европа

Единсон Кавани нема намера кариерата да ја продолжи во САД. 32 годишниот Уругваец, чии договор со Пари Сен Жермен истекува во јуни наредната година,...

Легендарната генерација на Манчестер јунајтед од 1992 година – каде се...

Изминаа скоро 30 години откако првпат на сецената се појави легендарната генерација на Манчестер јунајтед. На „класата“ од 1992 година и припаѓаат одличните Дејвид...

ЛА галакси ќе постави статуа на Дејвид Бекам

Американскиот фудбалски клуб Лос Анџелес галакси ќе постави статуа пред стадионот, на некогашната англиска фудбалска ѕвезда Дејвид Бекам пред почетокот на новата сезона во...

Дејвид Бекам се „здружи“ со гангстерите од „Пики Блајндерс“

„Кент енд Курвен“, модната марка која е во косопственост на Дејвид Бекам, најави нова колекција во соработка со хит-серијата „Пики Блајндерс“, пренесува „Индепендент“. Колекцијата која...

Бекам бара тренер за својот тим, Зидан опција

Зинедин Зидан бил поканет од својот поранешен соиграч Дејвид Бекам да го преземе неговиот нов клуб Интер (Мајами), тврди „Мирор“. Предметниот тим ќе се...

Бекам го сака Меси во Интер

Англичанецот Дејвид Бекам сака да го ангажира Лионел Меси од Барселона (Шпанија), објави Еуроспорт, цитирајќи европски медиуми. Некогашниот англиски репрезентативец и фудбалер на Манчестер...

Бекам сака да го земе Меси во својот нов тим во...

Сопственикот на новиот клуб од МЛС лигата, Интер Мајами, Дејвид Бекам сака да ја привлече аргентинската суперѕвезда Лионел Меси во тимот за дебитантската сезона...

И по шест години ЛОИ Лондон носи заработка од олимпиското наследство

Олимпискиот стадион во 2017 беше домаќин на Светското првенство, кое имало економски импакт врз Лондон од 79 милиони фунти, Хајд парк, каде што се одржа финалето...

Бекам разочаран од синовите

Поранешниот британски фудбалер, Дејвид Бекам, призна дека тројцата синови го разочарале, бидејќи ниту еден од нив не сака професионално да се занимава со фудбал. Бруклин,...