7.5 C
Skopje
24.2.2020 - 22:35

Ознака: Дејан Недев

Дејан Недев освои злато на ЕШ во Романија

Дејан Недев освои златен медал во кати на ЕШ во Питешти, Романија, што е негова седма европска титула во неговата долга и богата кариера....

Недев европски шампион во кати и фукуго

Дејан Недев стана двократен европски шампион во дисциплините кати и фукуго на 33-от Европски шампионат во традиционално карате што се одржува во Белград, Србија. Недев...