18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:28

Ознака: дејан манасков

Манасков ќе игра против Кил на завршниот турнир во Лигата на...

Дејан Манасков со Веспрем ќе игра против Кил, а Барселона ќе се соочи со ПСЖ на завршниот турнир во Лигата на шампионите за сезоната...

Вардар подготвен посакува да се повтори Келн 2017

Карачиќ, Дибиров, Чупиќ, Шишкарев, Мораеш и капитенот Стоилов викендов ќе имаат можност вторпат да го кренат пехарот во ЛШ бранејќи ги боите на Вардар,...

Манасков се доближи до деби-настап на фајналфорот во ЛШ

Левото крило на македонската репрезентација со два гола придонесе во победата на Веспрем на гости кај Фленсбург со 28-22 во првиот меч од четврт-финалето...

Манасков: Одиме со главата горе во Келн

Дејан Манасков изјави дека младите македонски ракометари треба да созреат за да не се повторуваат грешките од тековниот Мундијал, по поразот од Исланд 22-24.  –...