Ознака: Дејан Георгиевски

Македонија во трка по нови медали со 77 спортисти во 10...

ВИКЕНДОВ ПОЧНУВААТ МЕДИТЕРАНСКИТЕ ИГРИ ВО АЛЖИР На двата досегашни настапа на медитерански игри, Македонија освои вкупно 11 медали (по два златни и сребрени и седум...

Пендаровски го прими Георгиевски, македонскиот олимписки вицешампион во таеквондо

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Дејан Георгиевски, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал во таеквондо. Претседателот Пендаровски честитајќи му го извонредното...

Олимпиецот Георгиевски на прием кај Заев во Владата

Премиерот, Зоран Заев, го прими носителот на сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио во таеквондо Дејан Георгиевски, кој беше во придружба на...

Чувајте го Дејан како капка вода на дланка затоа што тој...

Македонски знамиња, запалени факели и бројни љубители на спортот ја увеличија прославата во чест на успехот на Дејан Георгиевски одржана вечерва пред Градскиот трговски...

Се надеваме на злато и на повеќе медали во Париз

Медалистот од Токио на прием во АМС Се надевам дека во Париз во 2024 година ќе имаме повеќе претставници и повеќе успех. Им посакувам на...

Георгиевски бурно поздравен по пристигнувањето во Скопје

Голема благодарност за сите што дојдоа тука и за нивната поддршка, кажа македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски, кој освои сребрен медал на Летните олимписки игри...

Георгиевски испрати покана за заедничка прослава на успехот од Токио

Олимпиецот Дејан Георгиевски кој освои сребрен медал во таеквондо на Летните олимписки игри во Токио утре ќе пристигне во земјава, а во негова чест...

Државата ќе ги награди Георгиевски и неговиот тренер со 2,4 милиони...

Државата ќе ги награди Дејан Георгиевски и неговиот тренер со 2,4 милиони денари за освоениот сребрен медал во дисциплината теквондо на Олимписките игри во...

Развиорено македонско знаме и медал на градите за исполнето ветување

Патот до исполнување на ветувањето за освојување на медал дадено од таеквондистот Дејан Георгиевски пред Летните олимписки игри во Токио, беше исполнет со голема...

Георгиевски ќе се бори за злато на олимпискиот турнир во таеквондо

Дејан Георгиевски ќе се бори за златен медал откако се пласира во финалето на олимпискиот турнир во таеквондо во Токио. Македонскиот репрентативец го совлада Дон...