16.7 C
Skopje
27.5.2019 - 10:04

Ознака: дефект

Поради дефект без вода ќе остане населбата Пролет

Од ЈП „Водовод и канализација“ на Град Скопје има најава дека поради уличен дефект на улицата Страшо Пунџур бр.11, во населбата Пролет без водоснабдување...

Кој кого смее да влече?

МВР и шлеп-службите контрадикторни за законските одредби за дефект на пат Граѓаните по долги години сѐ уште се во недоумица дали смеат да ги влечат...

Дефект на телескопот „Хабл“, престана да работи широкоаголната камера

Широкоаголната камера на вселенскиот телескоп „Хабл“ престана да работи поради проблеми со апаратурата, соопшти американската Националата аеронаутичка и вселенска агенција (НАСА). Додека експертите ја отстрануваат...

Дел од Центар вечерва без вода

Корисниците од улиците „Рајко Жинзифов, „Борка Талевски“ и една зграда на Партизанска бр.31 во општина Центар, вечерва од 19:30 часот ќе останат без вода...

Со сателитско снимање откриени 237 дефекти на водоводната мрежа

Според последните истражувања и анализи на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ загубата на вода во Град Скопје изнесува околу 50 отсто. За да се...

Поголем дел од Тетово без вода за пиење

Дефект на примарна водоводна мрежа односно една од главните цевки во Тетово е причина да нема вода во поголем дел од градот. Јавното комунално...

Без вода дел од строгиот центар

Поради промена на вентил од „ф-2“ на ул. „Никола Вапцаров“ бб кај Тренд во населба Центар, утре од 9 часот прекин во водоснабдувањето...

Дел од Припор утре без вода

Поради поставување регулаторни цевки утре без вода ќе бидат корисниците од втора зона Припор. Од ЈП Водовод и Канализација, известуваат дека поради поставување на...

Без вода дел од Маџир Маало

Поради уличен дефект на цевка Ф 200 милиметри на улицата Ѓуро Ѓоновиќ во населба Маџир Маало, утре без вода од 9:00 часот ќе останат...