17.8 C
Skopje
26.9.2021 - 23:26

Ознака: детски прашања

Кои се најтешките детски прашања?

Катче за родителите Прашање: Зошто веќе нема диносауруси? Одговор: Кажете му на детето дека приближно пред 65 милиони години голем астероид се судрил со Земјата при...