Ознака: детски евросонг

Мила Москов со „Fire“ ќе нeѐ претставува на „Детскиот евросонг“ во...

Видеото за песната „Fire“, со која Мила Москов, ученичка во основното училиште „Кочо Рацин“ од Прилеп, ќе нѐ претставува на детскиот „Евросонг“ во Полска,...

Полска победник на „Детската Евровизија”, Македонија дванаесетта

Тринаесетгодишната претставничка на Полска Роксана Венгер победи на меѓународниот натпревар за песна на „Детска Евровизија 2018″ со песната „ Anyone I Want To Be”. https://www.youtube.com/watch?v=h5z1qE2bxRI Финалето...