Ознака: детски додаток

Царовска: Со социјалната реформа 22.374 деца земаат детски додаток

Министерката за труд и социјална политика и потпретседателка на СДСМ, Мила Царовска, денеска беше во посета на Шуто Оризари, кадешто се сретна со граѓаните...

Од 1 јануари детски додаток ќе земаат и семејствата со еден...

Од 1 јануари 2019 година бројот на деца кои ќе користат детски додаток од сегашните 3.200 ќе се зголеми на 73.500 бидејќи оваа поволност...