Ознака: детска порнографија

Браќа од Битола обвинети за ширење на детска порнографија

Битолското јавно обвинителство Битола поднесе обвинение против двајца браќа од Битола на возраст од 51 и 52 години, од кои едниот се товари за...

Европската комисија предлага закон против детска порнографија

Европската комисија објави дека ќе предложи закон со кој ќе се обврзат мрежните платформи да детектираат и пријавуваат споделување на детска порнографија, и формирање...

Германец снимал голи деца на плажа во Ровињ, камерата ја скрил...

Хрватската полиција обвини 44-годишен Германец (44) за снимање и фотографирање на деца без облека на плажа и покрај базен во туристичко одморалиште во областа...

Рација во 15 италијански региони поради дистрибуција на детска порнографија

Три лица се уапсени во Италија, а 50 се под истрага поради порнографска злоупотреба на деца, вклучително и новороденчиња. Сликите направени за време на злоупотребата...

Детска порнографија пронајдена кај републикански сенатор

Републиканскиот сенатор Мајк Фолмер е обвинет и уапсен за поседување на детска порнографија, пренесува „Индипендент“. Фолмер бил уапсен откако властите добиле дојава од социјалните мрежи дека...

Германската полиција откри случај на детска порнографија во камп

Речиси 20 деца, а можеби и многу повеќе, биле сексуално злоставувани во текот на 10 години во камп во централна Германија, поради што локалната...

Поранешен дипломат на Ватикан осуден поради детска порнографија

Ватиканскиот суд денеска го осуди ватиканскиот дипломат монсињор Карло Капела на пет години затвор поради поседување и дистрибуција на детска порнографија. Тоа е прво такво...

Во Бразил уапсени повеќе од 250 лица осомничени за детска порнографија

Бразилската полиција уапси повеќе од 250 лица во најголемата операција во историјата на земјата против детска порнографија. Во операцијата учествувале илјадници полицајци во 24 држави...