3 C
Skopje
18.11.2018 - 11:39

Ознака: дете

Исчезнато 12-годишно дете од Скопје

Дванаесетгодишно дете од Скопје вчера околу 12 часот исчезнало од семејната куќа и заминало во непознат правец. Како што соопшти МВР, случајот во Полициското одделение „Петровец“...

Приведен старец за полови дејствија врз дете

Полициски службеници по пријава привеле старец и го задржале во Полициска станица Прилеп заради сомнеж дека вршел полови дејствија врз петгодишно дете. Како што информираат...

Шестгодишно дете прегазено кај езерото Треска, возачот избегал

Шестгодишно дете од Скопје е потешко повредено откако непознато патничко возило удрило во него на паркингот пред езерото Треска, по што го напуштило местото,...

Осумгодишно дете од Слупчане прегазено со автомобил

Осумгодишно дете од кумановското село Слупчане е повредено откако во него удрил автомобил „опел корса“. Детето со тешки телесни повреди е пренесено во Општата болница...

Делф го напушта Мундијалот, раѓањето на детето поважно од фудбалот

Англискиот репрезентативец Фабијан Делф го напушта Светското првенство во фудбал во Русија и се враќа во Велика Британија, бидејќи неговата сопруга наскоро ќе се...

Во сообраќајка повредено седумгодишно дете од Куманово

Денеска во 09.50 часот на улицата „11-ти Октомври“ во Куманово, над градската џамија, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „Фиат Линеа“,...

Автомобил удрил во дете во Кукуречани

Осумгодишно дете е потешко повредено кога во него удрил автомобил на патот Битола-Демир Хисар. Како што соопшти полицијата, вчера околу 16,20 часот на патот Битола-Демир...

Шестгодишно дете починало при пад од тераса во Струга

Шестгодишно девојче од Струга денеска починало при пад од тераса на улицата „ЈНА“, соопшти СВР Охрид. Портпаролот на охридската полиција Стефан Димоски информира дека денеска...

Дедо извршил полов напад врз својата внука

Скопјанец со иницијали В.К. пријавил вчера во полиција дека врз неговата шестгодишна ќерка бил извршен полов напад. Како што навел во пријавата во полициска...

Четиринаесетгодишно дете удрено од автомобил во Скопје

Четиринаесетгодишно дете се здобило со повреди, откако вчера било удрено од автомобил во Скопје, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера во 22 часот на улица...