Ознака: дете

Дете голомеше

Ова по многу нешта посебно дело содржи дваесет и една приказна, а ние со еден извадок ќе ве воведеме во волшебниот свет на македонското...

Седумгодишно дете тешко повреденo во сообраќајна несреќа во Беровско

Седумгодишно дете е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Виница – Берово. Според информациите на МВР, несреќата се случила на...

Напуштеното дете од Охрид е сместено во групен дом

Неподвижното 11-годишно дете што мајка му го оставила само во нивниот дом во Охрид, без надзор и храна, е сместено во мал групен дом,...

Куршум завршил во соба од стан во која имало дете

Во вечерните часови на 15 јули скопјанец во полициската станица Центар пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од...

Автомобил удрил во десетгодишно дете додека возело велосипед

Во гостиварската полиција во попладневните часови на 13 јуни било пријавено дека во Гостивар на улицата 101, автомобил „мерцедес“, кој го возел 50-годишен гостиварец,...

Дали е важно кое дете си по ред

Познатиот психијатар Алфред Адлер, современикот на Фројд и Јунг, бил еден од првите теоретичари што тврделе дека редоследот на раѓањето е битен за подоцнежниот...

Скопјанец со воздушна пушка повредил шестгодишно дете

Четириесет и четиригодишен скопјанец со воздушна пушка повредил шестгодишно девојче. Според информациите на МВР, вчера околу 20.30 часот во полиција било пријавено дека во село...

Биди вистинско дете

Кога ќе видиш дете што во рацете ја држи токму книгата што ти си ја напишал, заедно со твојата песна или расказ или со...

Детето што починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус

Седумгодишното дете што починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, информираат од Министерството за здравство. На седумгодишното машко дете земени му се два бриса...

Гостиварец обљубил дете во старо селско училиште

Гостиварското основното јавно обвинителство донесе наредба за истрага против 67-годишник од гостиварско село за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило...