Ознака: дете

Трагедија во руска градинка – пијан маж со нож уби шестгодишно...

Русин под дејство на алкохол со нож убил шестгодишно момче откако насилно влегол во дневен центар во градот Нарјан-Мар на североисток од европскиот дел...

Автомобил удрил во маж, жена и дете во Велгошти

Автомобил синоќа удрил во маж, жена и дете на ул. Илинденска во с.Велгошти, охридско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ц.С., а...

Татко си го убил детето за да го спаси од „демони“

Mаж во Аризона е обвинет за убиство од прв степен, откако властите соопштија дека го убил неговиот 6-годишен син попарувајќи го со врела вода...

Обвинител одзеде дете од родители кои учествувале на протестот во Москва

Руски државен обвинител одзел едногодишно дете од родителите поради тоа што го носеле на недозволен протест. Обвинителството навело дека Олга и Дмитри Проказов го загрозиле...

Две деца повредени во сообраќајни несреќи

Четиригодишно дете било прегазено со трактор во село Двориште, Берово. Според информациите на МВР, детето со тешки повреди било пренесено во Медицинскиот центар Штип. Несреќата...

Затворска казна од три години за жената што прегази 13-годишно дете...

Основниот кривичен суд денеска ја објави пресудата за предметот со сообраќајната несреќа, која на 18 септември 2015 година се случи на булеварот Илинденска кај...

Маж и жена од Тетово сексуално експлоатирале 15-годишно девојче

Жена од Тетово и нејзиниот сосед сексуално експлоатирале 15-годишно девојче. Тие договарале сексуални услуги на интернет и го носеле девојчето по хотели во Тетово...

Полов напад врз 13- годишно дете во Скопје

Ноќва во 02.30 часот во Полициската станица Чаир, С.К. (33) од Скопје пријавил дека на 11.05.2019 година околу 21,30 часот на ул.„Б.Буна“, неговото малолетно...

Кога не го бидува детето…

Кога дрвото е посадено накриво, тешко се оправа, вели народот. Секоја година е сѐ потешко... Ова е особено случај и со образовниот систем, и...

Шестгодишно дете удрено од автомобил во Прилеп

Вчера во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно...