36.8 C
Skopje
31.7.2021 - 16:26

Ознака: Десничари

Пленковиќ со европски избори се спасува од крајните десничари

ХДЗ е под постојан притисок од десно и е изложена на опасноста нејзините гласови да бидат преземени од другите партии што претпочитаат националистичка политика Дали...

Протести на екстремни десничари во Вашингтон

Во услови на големи тензии во Вашингтон се одржаа марш на група бели екстремни десничари пред Белата куќа и контрапротест на противниците на екстремизмот...

Десничари се пресметувале со мигранти на Лезбос

Неколку лица се повредени во завчерашните инциденти на грчкиот остров Лезбос меѓу радикално десничарски групи граѓани, бегалци и мигранти што протестираа на плоштадот во...