8.4 C
Skopje
24.1.2021 - 23:38

Ознака: Десет

Се затвораат десет блока во термоцентралите

До крајот на 2023 година треба да бидат затворени десет блока во термоцентралите во Босна и Херцеговина, Црна Гора и во Србија, поради усогласување...

Десет најзначајни уметници на деценијата што заврши

Аи Вејвеј (1957 г., Пекинг), живее и работи во Берлин. Проектот што го вивна кон небото на славата беше инсталацијата од 100 милиони рачно...

Десет неверојатни откритија за Филистејците

Всушност, знаеме и како изгледале Филистејците. Египќаните ги гравирале нивните ликови во своите храмови. Тие носеле висок, пердувест накити за глава, по кој се...

Fire Force (Dub) Episode 24 at KissAnime gogoanime kissanime

Watch Fairy Tail (Dub) Episode 90 at AnimeHeaven animeheaveneu