3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 4:02

Ознака: депортирање

Грција планира да ги депортира мигрантите во нивните земји

Грција планира мигрантите кои илегално влегле на нејзината територија по 1 март да ги депортира во нивните матични земји, а до тогаш ќе бидат...

Русија нареди депортирање на вработени во американски универзитет

Судот во Русија нареди депортирање на пет лица, вработени на Универзитетот во Бафало во САД, поради прекршување на условите за издавање визи. Судот во Рјазањ,...

Пакистан депортира новинар што ја критикувал слободата на медиумите

Пакистанските власти депортираа американски новинар во Вашингтон откако тој пристигнал на аеродромот во Лахоре за да ја претставува глобалната група за слобода на медиумите...

Депортирање десет илјади мигранти

Грција планира до крајот на идната година да депортира 10.000 мигранти, соопшти Владата во Атина, ден по немирите во најголемиот мигрантски камп на островот...

Грција со нови депортирања на мигрантите поради пополнети капацитети

Грција соопшти дека ќе продолжи со депортирање на мигранти во Турција за да се избори со зголемениот прилив поради кој дошло до пополнување на...

Вонредна седница за депортирањето ѓуленисти

Косовскиот парламент закажа вонредна седница за тајното апсење и депортација на шесте турски државјани, припадници на движењето на муслиманскиот проповедник во егзил Фетулах Ѓулен....