Ознака: депортација

Русија ќе депортира странци кои ги прекршиле мерките за карантин

Москва ќе депортира 88 странци кои ги прекршиле мерките за карантин што им биле воведени како претпазливост поради коронавирусот, изјави заменик-градоначалничката на Москва, Анастасија...

Граѓаните од ЕУ нема автоматски да бидат депортирани по брегзит

Велика Британија нема автоматски да ги депортира граѓаните од Европската Унија кои не побарале да останат во земјата по брегзит - рече денеска координаторот...

Колумбиската влада депортира 59 државјани на Венецуела

Владата на Колумбија објави дека ќе депортира 59 венецуелски државјани кои учествувале во, како што се наведува, „акти на вандализам“ за време на недамнешните...

Израелскиот крал на дрогата ѝ побегнал на полицијата при депортација

Амос Дов Силвер, основач на најголемата светска мрежа за продажба на дрога преку интернет, побегнал од киевскиот меѓународен аеродром „Бориспил“, пренесе агенцијата „Тасс“. Украинската национална...

Шеговитата теорија на заговор се обидува да ја спречи депортацијата на...

Познатиот водител и комичар Тревор Ноа осмисли шеговита теорија на заговор според која првата дама на САД, Меланија Трамп, всушност претставува цел на мигрантската...

Турција ќе преземе мерки за заштитa од нелегална миграција

Турција нема да ги депортира мигрантите од Сирија, но ќе преземе мерки за да се заштити од нелегална миграција, изјави директорот на одделот за...

Американец што се обидел со поткуп да ја депортира сопругата заврши...

Антонио Бургос од Портланд бил осуден на четири месеци затвор откако се обидел да потплати агент на царинската американска агенција за имиграција со цел...

Одбележани 76 години од депортацијата на македонските Евреи

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во името на Владата на Република Македонија, денеска положи цвеќе на споменикот на 7.144 македонски Евреи кои во...

Авганистанец депортиран од Германија се самоуби во хотел во Кабул

Еден од 69-те авганистански мигранти кои беа депортирани од Германија се самоубил по принудното враќање во Авганистан. Според германското Министерство за внатрешни работи, 23-годишниот човек...

Германија депортираше 69 Авганистанци во матичната земја

Германската Влада информираше дека вчера депортирала 69 Авганистанци, чии барања за азил биле одбиени како неосновани. Авганистанците беа пренесени со авион од Минхен до Кабул....