11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 10:41

Ознака: ден на сонцето

Ким Јонг-ун го одбележа Денот на сонцето

Севернокорејскиот лидер Ким Jонг-ун денес му оддаде почит во мавзолејот на неговиот дедо Ким Ил-сунг, одбележувајќи го роденденот на основачот на државата, познат и...