20.1 C
Skopje
15.9.2019 - 23:06

Ознака: ден на независност

Почесна артилериска стрелба за Денот на независноста

Одбележувањето на 8 Септември – Денот на независноста ќе започне денеска попладне со почесна артилериска стрелба од касарната „Илинден“ во Скопје. Во 18 часот...

Во Куманово одбележан Денот на независноста – 8 Септември

Денеска на плоштадот во Куманово во организација на градоначалникот, општината и општинскиот совет на градот со положување на свежо цвеќе пред Споменикот...

Во Тетово само две партии го одбележаа Денот на независноста

Само истакнатите знамиња по тетовските улици покажаа дека е Денот на независноста 8-септември. Во градот никој не организираше пригодно одбележување на празникот. Општина...