18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:20

Ознака: Ден на АРМ

Обраќање на Пендаровски на централната свеченост по повод Денот на АРМ

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на централната свеченост по повод 18 Август – Денот на Армијата на Република Македонија, која...

Во касарната „Чеде Филиповски-Даме“ во Кичево одбележан Денот на армијата

Денес во касарната „Чеде Филиповски-Даме“ во Кичево, со воена свеченост беше одбележан 18-ти aвгуст, Денот на АРМ. Во рамките на одбележувањето, по интонирањето на...

Делегација од Кабинетот на Премиерот положи цвеќе по повод Денот на...

По повод 18 Август - Денот на Армијата на Република Македонија, делегација од Кабинетот на претседателот на Владата на Република Македонија составена од Исмет...

Денот на АРМ одбележан во Прилеп и во Кичево

Со постројување на единицата, со доделување на чиновина унапредените, награди и признанија, денеска во прилепската касарна „Мирче Ацев“ беше одбележан 18 август Денот на АРМ....

Шеќеринска: Македонија од изолирана држава стана партнер на НАТО, за една...

За само една година Република Македонија од проблематична изолирана држава денес е партнер од доверба на НАТО, партнер од доверба на нашите соседи и...

Почна одбележувањето на Денот на АРМ

Со свечено постројување, положување цвеќе пред споменикот на загинатите припадници на АРМ и соопштување на имињата на унапредените, доделување плакети, значки, благодарници и други...